Корисні статті

15.05.2014
Утеплення фасадів пінопластом.Переваги та недоліки.

 

Використання пінопласту : переваги і недоліки
Досвід показує , що немає таких матеріалів , які не мали б недоліків. Пінопласт не виняток. Поряд з масою позитивних якостей , він має і негативні. Розглянемо ті й інші.
1  
Плюси при утепленні фасаду пінопластом :

• економічність при використанні матеріалу в порівнянні з іншими теплоізоляторами ;
• хороші показники теплопроводоності ;
• при використанні пінопласту не потрібно пароізоляції ;
• матеріал не вбирає вологу;
• пінопласт довговічний у використанні ;
• матеріал не схильний до дії мікроорганізмів
• утеплювач легко монтується.
Мінуси при утепленні фасаду пінопластом :

• Легкозаймистість ;
• при горінні виділяє їдкий дим , який дуже токсичний ;
• легко псується дрібними гризунами.

Якщо метою є утеплення житлового будинку , то фахівці радять купувати листи пінопласту завтовшки 50-100 мм. При теплоізоляції промислових об'єктів для стін потрібно використовувати утеплювач товщиною не менше 60 мм , для дахів - 80мм.

Важливий момент! Якщо вами неправильно була розрахована нульова точка , то можливе скупчення вогкості усередині приміщення. Через неї може виникнути цвіль , неприємний запах і підвищена вологість . Звертайте увагу на щільність матеріалу при утепленні фасаду. Використовуйте рекомендації фахівців .
 
Основні етапи при утепленні стін пінопластом :

1 . Стіна , яку необхідно утеплити.
2 . Клей ( адгезіруют матеріал).
3 . Цокольний профіль.
4 . Плити з полістиролу.
5 . Сітка і дюбеля .
6 . Шар грунтовки.
7 . Шар декоративного оздоблення .

Утеплення фасаду пінопластом відбувається в наступному порядку:

• стіни необхідно підготувати ;
• виконати монтування цокольного профілю;
• виконати монтування пінопласту ;
• закласти шви ;
• провести штукатурку фасаду;
• нанести вирівнюючий шар.
Для швидкої і якісної роботи підготуйте всі матеріали та інструменти заздалегідь.
Вам необхідні наступні матеріали :
1 . Пінопласт або пінополістерол ;
2 . Грунтовка для проведення зовнішніх робіт;
3 . Клей для пінопласту ;
4 . Цокольний профіль;
5 . Будівельна монтажна піна ;
6 . Шпаклівка ;
7 . Армована сітка ;
8 . Зубчастий і гладкий шпатель ;
9 . Молоток ;
10 . Тарілчасті дюбелі;
11 . Перфоратор ;
12 . Терка з пластику для затірки.

Етап підготовки стін фасаду

За рахунок того , як якісно буде виконана підготовка стін , залежить функціональність і довговічність виробленої теплоізоляції. Це один з найбільш трудомістких і кропітких етапів в роботі. Але , не виконавши його , ви не утеплення будівлю належним чином.

gruntuem-stenu-sostavom-glubokogo-proniknoveniya Почніть з того , що звільніть стіну від всіх виступаючих предметів : віконні відливи , блоки кондиціонера , решітки вентиляції , зливові ринви , прилади освітлення та ін Якщо в площину стіни потрапляють комунікації , то їх також слід прибрати. При утепленні старих будівель , фасадна сторона часто має декоративні елементи . Для якісного утеплення їх доведеться ліквідувати.

Перевірте міцність зовнішньої обробки , якщо стіни були оштукатурені раніше. Простукаєте її . Визначте , чи є вертикальні відхилення в поверхні. Для цього використовуйте схил або шнур. Якщо такі знайшлися , то відзначте їх крейдою. Часто на цьому етапі виявляються значні перепади рівня і слабкі місця в штукатурці. Якщо такі проблеми виявлені , то необхідно їх усунути. Хоча б виконати демонтаж поганого шару штукатурки. Напливи бетону можна видалити зубилом.

Приділіть особливу увагу поверхням , які покриті олійною фарбою. Так як вони мають погану паропроникність і мають низьку адгезію , з необхідно зчистити . Якщо на стіні грибок , іржа , цвіль і інші види забруднень , то обов'язково видаліть їх.

Тріщини і вибоїни на стіні гарантують , використовуючи проникаючі глибоко всередину , склади. Це роблять за допомогою маклавіц . Після того , як розчин висохне , його необхідно зашпаклювати сумішшю на основі цементу. Тріщини , ширина яких не перевищує 2 мм , можна не закладати. Локальні западини на стіні необхідно ліквідувати , приклеївши до них шматок стінового утеплювача.

Важливий момент! Основу, що має нерівність більше 15 мм , необхідно прогрунтувати , потім вирівняти штукатурним складом.

Після того , як проведена попередня підготовка стін , поверхні вирівняні і висушені, зовнішні кронштейни подовжені , виконана штукатурка , заливка стяжок , гідроізоляція - можна приступати до остаточної грунтовці поверхні і починати утеплення фасаду . 

Кріпимо цокольний профіль - стартова планка

montazh-cokolnogo-profilja-startovaja-planka Спираючись на проект , необхідно визначити нижню точку площини , яку ви утеплюєте . Потім за допомогою гідрорівня потрібно перенести дану позначку на всі кути споруди , як зовнішні , так і внутрішні. З'єднайте їх крейдованому ниткою або шнуром. У вас вийде стартова лінія . По розмітці почніть встановлювати цокольний профіль. З його допомогою буде утримуватися перший ряд плит пінопласту , так як на сирому клеї вони можуть легко зрушуватися . Підберіть за розміром стартову планку , він має бути такою ж як і ширина утеплювача. Прикріпіть її на шестімілліметровой дюбелі з інтервалом в 250-350 мм. Рекомендується надіти шайби на забитий цвях « бистромонтажа ». Кути стартовою планки зістикуйте методом косих зрізів , можна використовувати кутовий з'єднувач. Поставте між частинами цокольних профілів з'єднувальні елементи з пластику. Вони компенсують температурні розширення .
Важливий момент! Ніколи не проводите з'єднання цокольного профілю внахлест.

Монтаж пінопласту на стіни

Для початку приготуйте клеїть. Він повинен бути використаний відразу. Вже через 2 години після замісу приготовлена маса загусне. Тому готуйте клей в кількості, яка необхідна для роботи в даний момент. Використовуйте велике пластикове відро або таз. Налийте в нього вказане в інструкції кількість води. Повільно засинайте суху суміш , постійно помішуючи дрилем , обладнану спеціальними насадками , на низьких оборотах. Розмішаний розчин повинен постояти протягом 5 хвилин. Після чого використовуйте дриль з насадкою ще раз . Якщо суміш загусла в процесі роботи , то просто гарненько розмішайте її .
Важливий момент! Не використовуйте воду для розрідження загустілого клею. Уважно прочитайте інструкцію виробника клею.

Нанесення клею на плити пінопласту
 
Наносимо клей на плити пінопласту
Вибирають певний спосіб нанесення клею залежно від того, який перепад на площині потрібно компенсувати. При нерівності до 15 мм , клей наноситься по периметру плити , відступаючи 20 мм від краю. Ширина наносимой смуги становить близько 20 мм. Посередині плити точково нанесіть 5-7 маячків по 100 мм в діаметрі.

images Клей наноситься по периметру і на середину плити , якщо дефекти підстави складають 10 мм і менше. Ширина смужки дорівнює 25-45 мм. Клей при монтажі повинен покрити трохи більше половини листа пінопласту. Пам'ятайте про те , що в момент притиснення , клеюча суміш розподілиться між стіною і утеплювачем.

Якщо плита утеплювача встановлюється на рівну поверхню , перепад якої становить не більше 5 мм , то утеплювач можна промазати суцільним шаром. Використовуйте для цього зубчастий шпатель - гребінку (зуб 10 * 10 мм).
Важливий момент! Наносьте переривчасті смуги з клею . Це необхідно для того , щоб не відбувалося утворення закритих повітряних пробок.
 
У проміжку 20 хвилин після того , як ви нанесли суміш , плиту необхідно приклеїти. Прикладіть лист до потрібного місця з невеликим зсувом (20-30 мм). Потім притисніть довгим полутерком або правилом в площину сусідніх плит. Надлишки клею з поверхні основи пінопласту необхідно негайно видалити.

Перевіряйте за допомогою рівня кожен приклеєний аркуш. Використовуючи нитку , зручно контролювати напрям площині. Притискайте листи щільно один до одного , 2 мм - це максимальна відстань між плитами. Якщо при монтажі утворилися зазори більше цього значення , то їх необхідно закрити смужками утеплювача і використовувати піну. Перепад на стиках може становити не більше 3 мм по товщині.

Починайте монтаж пінопласту знизу вгору. Листи першого ряду повинні упиратися в цокольний профіль. Тому він повинен бути виставлений ідеально рівно щодо поверхні стіни. Зазвичай , найзручніше починати з установки першого і останнього рядів плит , а по їх зовнішній верхній кромці натягнути контрольну нитку , яка допоможе приклеїти інші листи .

Ряд плит , що йде наступним, повинен мати перев'язані вертикальні стики. Їх зміщення повинно бути по відношенню до попереднього зі значенням не менше ніж 200 мм. Краще всього використовувати « шаховий » порядок укладання листів пінопласту. Це забезпечить їм додаткову надійність .

 vyravnivaem-penoplast-s-pomoshhju-urovnja-ili-pravila  Слідкуйте за тим , щоб стики , що знаходяться біля дверей і вікон , не потрапили в одну лінію з укосами з боків. Намагайтеся , щоб з'єднання відбувалося під отвором або над ним , зі зміщенням не менше 200 мм. Елементи , що мають Г -подібну форму , добре справляються із запобіганням утворення тріщин , які йдуть від кутів до прорізу .

Якщо на стіні є місця з'єднання різних матеріалів (наприклад , цегляна стіна переходить в дерев'яну ) , то плити пінопласту не повинні мати стиків в цьому місці. Змістите шов мінімум на 100 мм. Такого ж правила необхідно дотримуватися при утепленні ділянок , у місцях яких під однією площиною розташовуються втоплені або виступаючі частини фасаду.

Проводьте зубчасте з'єднання плит на кутах фасаду , як внутрішніх , так і зовнішніх. Чи не станеться освіти довгого вертикального шва , якщо утеплювач крайніх рядів буде уклинюватися в площину суміжних поверхонь . Монтуйте плити зовнішніх кутів і укосів з випуском , розмір якого буде достатнім для перев'язки. Після того , як буде сформований кут , пінопласт можна підрізати і відшліфувати. Обрізання матеріалу робите з допомогою металевої лінійки і кутника. Використовуйте ніж з широким лезом , або пилку , що має тонке полотно і невеликі зуби . Так ви зможете відрізати пінопласт рівно.
 
Правильне кріплення утеплювача біля віконних і дверних прорізів

При утепленні відкосів , стикуйте плити з дверними і віконними коробками. Використовуйте примикає профіль або пінополіуритановий ущільнювальну стрічку . Приклейте її на коробку , стисніть з утеплювачем на половину своєї товщини . Біля вікна , яке знаходиться в площині фасаду , теплоізоляційний матеріал повинен трохи заходити за раму (не менше 20мм ) . Коробку також проклейте ущільнювальної стрічкою.
Монтуйте пінопласт з зазором в 10-12 мм , якщо стіна має шов з деформацією . Після чого , вкладіть в нього джгут з пінополіетилену , що має круглий перетин . Здавіть на 30 % від початкового діаметру. Виконуючи утеплення фасаду пінопластом своїми руками , зручно мати ущільнювачі різної товщини.

Етап закріплення теплоізоляційних плит за допомогою дюбелів
Після того , як клей повністю схопився (зазвичай це становить не менше 3 -х днів) , можна приступити до етапу закріплення пінопласту дюбелями. Для цієї мети використовують спеціальні кріплення
 
Правильне кріплення пінопласту до фасаду за допомогою дюбелів
 
схема кріплення утеплювача дюбелями , 4/6/8 все залежить від розмірів плити
з високоміцного еластичного пластику. Такі дюбеля мають широку капелюшок , зроблену у вигляді парасольки , перфорацію і забивний цвях з пластику. Залежно від товщини листа пінопласту і характеристик основи , підбирають потрібну довжину кріплення. У цегла парасолька має входити на 90 мм , в бетон - 50 мм , в блок, що має пористу структуру - 120 мм.

images (1) Найчастіше кріплення виконують у центрі плити і по її кутах. Розрахунок становить 6-8 кріплень на 1 м2. Додаткові дюбеля встановлюють біля дверних укосів , віконних прорізів , на кутах будинку , в районі цоколя. Розташовуйте їх в 200 мм від краю аркуша. Кількість додаткових кріплень залежить від габаритів будівлі , розмірів плит пінопласту , характеристик дюбеля .

Використовуючи перфоратор , просвердлите отвір. Видаліть з нього пил. Фахівці радять робити поглиблення довше , ніж сам стрижень кріплення на 10-15 мм. Вставте дюбель , і забийте його в отвір гумовим молотком. Або вверніть за допомогою шуруповерта штифт. Капелюшок кріплення повинна бути врівень з поверхнею листа утеплювача. Максимальний виступ - не більше 1 мм.

Важливий момент! Не використовуйте дюбеля зі стрижнем з металу. Вони можу привести до утворення містків холоду. Якщо при забиванні сталося пошкодження головки стержня , то утопите його в утеплювачі повністю , верх закладіть герметиком. Поруч із зіпсованим кріпленням зробіть ще одне. Проводите монтаж парасольок строго перпендикулярно площині поверхні стіни. Перевіряйте міцність кріплення на відрив

Гідрозахисний армований шар і його пристрій

Виконайте допоміжні сіточні шари , які посилять надійність конструкції.
За допомогою підсилюють латок з армуючої сітки необхідно проклеїти кути віконних і дверних прорізів. Зробіть латки розмірів не менше 200х300 мм. Виконання цієї процедури дозволить уникнути тріщин, що виникають у внутрішнього кута отвору. Монтаж основного армуючого шару нічим не відрізняється від монтажу сіткового підсилення.

Поверхня стін першого поверху рекомендується додатково армувати шаром сітки не менше ніж на 2 метри. За рахунок цього , фасад буде захищений від механічних пошкоджень.

Етап установки перфорованих куточків
 
8-uteplenie-penoplastom Необхідно провести посилення всіх зовнішніх кутів будівлі , укосів , виступаючих декоративних елементів. Для цього використовуються пластикові або алюмінієві перфоровані куточки. Вони бувають з уже прикріпленими до них смужками сітки. Клей наноситься на обидві сторони кута . Ширина смужки повинна зачіпати сітку , щоб вона теж приклеїлася . Після чого підрізаний потрібним чином перфорований кут притискається до аркуша утеплювача за допомогою шпателя. Використовуючи рівень , відбувається виставляння кута по горизонталі і вертикалі. Клей , який виступив з отворів осередків сітки , згладжується по поверхні стіни. З'єднувати перфоровані кути необхідно встик , зрізуючи при цьому частина полки та сітки з краю профілю під кутом в 45 °. При необхідності , куточок можна зафіксувати , вирівняти , натягнути . Для цього вставте в утеплювач цвяхи через дірочки. Після приклеювання їх можна видалити.

Етап по створенню основного армуючого шару

Після того , як висохли додаткові шари , і відбулося закріплення всіх елементів армування , можна почати монтаж основної сітки.
 
5862887963118090 Армуючу сітку клеять з нахлестом близько 10 см
Для того щоб зміцнити теплоізоляційний матеріал , використовують спеціальну сітку , призначену для робіт з фасадом. Вона виконана з склотканини щільністю 140-160 г/м2 , Малорозтяжні і кислотостійка, яка здатна витримати навантаження близько 1,25 кН на смугу в 50 мм шириною .

Суміш , яка використовується для захисту утеплювача і монтування армуючої сітки , відрізняється від тієї , яка була використана для наклейки плит. Але принцип приготування розчину залишається колишнім. Ви повинні не поспішаючи засипати суху речовину в воду. Потім ретельно розмішати розчин , використовуючи дриль зі спеціальними наконечниками.

Відшліфуйте за допомогою ручних терок з наждачним папером наклеєні листи . При цьому будуть усунені перепади на стиках плит. Перед тим як нанести розчин , переконайтеся в тому , що поверхня , як слід , очищена від бруду , пилу та залишків від шліфування .

Наріжте сітку на однакові по висоті смуги. На поверхню стіни акуратно нанесіть клейовий розчин шаром , товщина якого повинна бути близько 2 мм. Використовуйте для цього металеву напівтертками або тертку. Підготовлену сітку потрібно розмотати на всю довжину намазала клеєм поверхні , прикласти до розчину , притиснути , використовуючи терку або бридке металевий штапель . Розгладжуйте полотно , починаючи з середини . Просувайтеся акуратно до країв. Зайвий клей разравняйте по поверхні стін.
Важливий момент! Чи не притискайте сітку до утеплювача , розташуйте її в середині шару.

Нанесіть другий шар розчину на щойно приклеєну армовану сітку. Товщина суміші повинна бути не менше 2 мм. Необхідно залишити кромку товщиною в 100 мм для того , щоб була можливість накласти наступну смужку сітки. Ретельно розрівняйте новий шар клею. Якщо ви все зробили правильно , то через нього в готовому вигляді не повинна бути видна сітка . Нанесіть на поверхню суміш поруч з наклеєним армованим полотном. Наступна смужка сітки повинна покрити на 100 мм попередню. Далі продовжуйте наносити клей на поверхню і прикладати до нього армовану сітку.
 
Наступного дня після укладання армованого полотна , воно не повинно повністю просохнути. Саме тоді його треба прошлифовать , використовуючи наждачний папір. При необхідності повторного вирівнювання , можна використовувати додаткову клейову масу. Але слід дочекатися моменту , коли повністю висохне перший шар армованої сітки , покритої клеєм.

Через три дні армовані стіни повинні повністю просохнути. Їх потрібно обробити грунтової сумішшю , яка містить кварцовий пісок. Вона забезпечить високу ступінь адгезії для шарів , які будуть наноситися надалі. Крім того , буде простіше наносити декоративну штукатурку. Про те , як правильно це робити , буде розказано в наступних статтях.

Утеплення фасаду. загальні рекомендації

• Проводьте роботи з утеплення стін описаним способом при температурі від +5 до +25 градусів. Вологість повітря при цьому не повинна перевищувати 80 %. Захищайте від впливу опадів , сонячних променів , вітру робочі поверхні. Використовуйте суцільні завіси з натягнутих поверху лісів або густої сітки .
• Ліси встановлюйте надійно. Відступ від будівлі залиште розміром в 200-300 мм. Такі конструкції забезпечують доступ до будь-яких ділянках стіни і декільком метрам поверхонь , суміжній з нею . Ліси споруджують таким чином , щоб була забезпечена безперешкодна можливість проводити будь-які технологічні роботи .
• Використовуючи малярський скотч , виконайте роботи по заклеювання дверних , віконних коробок . Примітите також поліетиленову плівку. Прикрийте нею або шматками картону вимощення і ганок будівлі. Після закінчення малярних робіт відразу видаліть скотч.
• Теплоізоляційний матеріал не можна зберігати під сонцем. Також уникайте його потрапляння під сніг і дощ .
• Якщо ви покрили стіну пінопластом , і довгий час не накладаєте армований шар , то плити утеплювача можуть пожовтіти . Якщо це сталося , то використовуйте наждачний папір для того , що зачистити жовту поверхню.
• Утеплення почніть проводити зі стіни , яка найменш помітна. Якщо виникнуть якісь дефекти , то їх можна виправити без шкоди зовнішнього вигляду будівлі. Також ви зумієте відпрацювати порядок дій і технологію процесу .
• Якщо відбулося так , що роботи необхідно залишити на зиму , захистіть утеплювач. Обов'язково нанесіть армуючий шар , покрийте грунтовкою з вмістом кварцового піску. Для захисту горизонтальних площин встановіть віконні відливи і всі необхідні металеві елементи.
• Постарайтеся не переривати роботу на одній стіні , або , принаймні , завершити «мокрі » етапи процесу . Особливо , якщо це стосується армування та оздоблення.
• Застосовуючи метод скріпленої теплоізоляції , використовуйте тільки спеціалізовані витратні матеріали.

Вибирайте пінопласт , призначений саме для зовнішніх робіт. Він має певний показник щільності - 25кг/м3 Утеплювач для фасаду володіє відмінними від іншого виду теплоізоляційного матеріалу значеннями паропроникності і пожароустойчивости . Розчини для монтажу не можна заміняти сумішами для керамічних плиток. Щелочеустойчівая сітка повинна бути спеціально призначена для виконання зовнішніх робіт . Для кріплення утеплювача купуйте тільки якісні дюбелі . Фахівці радять використовувати всі витратні матеріали одного виробника. Не забувайте читати інструкцію із застосування .

Фарбування або нанесення декоративної штукатурки на  фасад

 9-shtukaturka-dekorativnaya-512x384 Після того як висох фінішний шар , можна провести забарвлення поверхні. Використовуйте для цього будь-яку фарбу , яка призначена на виконання зовнішніх робіт. Зручно і економічно застосовувати для роботи м'який поролоновий валик.
Виконуючи утеплення будівлі таким способом , ви отримуєте ефект термоса. Тобто , в холодну пору в будинку завжди буде зберігатися тепло .


// Попередні статті...

Зацікавилися?
Телефонуйте! Наші фахівці із задоволенням дадуть відповіді на ваші запитання!

+38 (0362) 68—32—78

+38 (067) 751—72—90

+38 (098) 442—81—09

 

Або за електронною поштою:

dim.rv@ukr.net